SHIMANO TECINV28BLK5000
Product specifications:
  • Diameter Options: 0.14 mm-0.40 mm
  • Made in: Japan
  • Spool Length Options: 150 m-300 m
  • Packaging: Carton Box
  • Breaking Strength Options: 2.20 kg-15.00 kg
  • Material: Nylon
  • Colour Options: Low visible grey
Item code Breaking Strength kg Diameter Colour
TECINV25BLK5000
6.70 kg
0.25 mm
Low Visible Grey
TECINV28BLK5000
0.28 mm